понеділок, 14 березня 2016 р.

Світом керує число «пі»

У ньому закодовані усі книги — і ті, які були написані, і ті, які ще вийдуть з-під пера. А також усі номери кредиток і виграшні комбінації у лотереях…

14 березня світ відзначає Міжнародний день числа “пі” — загадкового числа 3,1415926… У 1987 році американський фізик Ларі Шоу звернув увагу на те, що 14 березня (03.14) рівно о 1:59:26 дата і час збігаються з першими розрядами числа “пі”. Чим не привід розпити з колегою пляшку хорошого вина? У Європі “День пі” відзначають також 22 липня (22.07). Значення цього дробу (22/7) є максимально наближеним до числа “пі”…
Співвідношенням довжини кола до діаметра (числом “пі”) людство зацікавилося ще у доісторичні часи. Тодішні математики (які толком не вміли лічити) вважали, що число “пі” дорівнює трьом. Потім (з розвитком наук) дійшли висновку, що число “пі” дорівнює двадцяти двом сьомим (22/7).
Із зародженням архітектури у Давній Греції необхідно було робити більш точні розрахунки. Удосконалювати число “пі” узявся славетний Архімед. Для простих побутових розрахунків обрахованих ним чисел було достатньо. Але учені продовжили (і продов-жують досі) вираховувати десяткові значення числа “пі”. Завдання — нетривіальне, “у стовпчик” цифри не порахуєш.
Учені Токійського університету розробили спеціа-льну програму, залучили до роботи надпотужний комп’ютер, який 400 годин проводив обрахунки. Число “пі” їм вдалося вирахувати до 12411-трильйонного знака! Побити цей рекорд поки що нікому не вдалося.
У десятинній частині числа “пі” (наразі їх відомо 500 млрд.) немає повторень, як у звичайному періодичному дробі, а кількість знаків після коми у ньому — безконечне. Це означає, що послідовність знаків “пі” підпадає під теорію хаосу. Фактично число “пі” — це і є хаос, записаний цифрами! Його можна зобразити графічно, і є версія, що цей хаос — розумний.
У 1965 році американський математик М. Улем потрапив на одне нудне наукове зібрання. Щоб згаяти час, почав писати на сторінці “у клітинку” цифри, що входили до складу числа “пі”. Поставивши у центрі “3” і рухаючись по спіралі проти годинникової стрілки, виписував 1, 4, 1, 5, 9, 2, 6, 5 та інші цифри після коми. “По дорозі” обводив усі прості цифри кружечком. Яким же було його здивування, коли помітив, що кружечки почали шикуватися вздовж прямих! Пізніше він згенерував на основі цього малюнка за допомогою спеціа-льного алгоритму кольорову картину. Що зображено на цій картині — таємниця за сімома печатями.
Згідно з езотеричною теорією, наш простір не є тривимірним. Його мірність дорівнює числу “пі”. Це і є той канал, який зв’язує раціональний світ з ірраціональними світами…
У десятинному “хвості” числа “пі” можна відшукати будь-яку задуману послідовність цифр. Номер вашого телефону? Будь ласка! Номер телефону вашого кумира? Без проблем! Більше того, у числі “пі” зустрічаються усі існуючі комбінації цифр — номери кредитних карток, виграшні комбінації усіх тиражів усіх лотерей. Питання тільки у тому, як їх відшукати.
Якщо зашифрувати усі букви цифрами, то у десятинній “розкладці” числа “пі” можна прочитати усі твори світової літератури та наукові праці, відшукати рецепт приготування вишневого пирога та інструкцію до пральної машини! У числі “пі” закодовані усі книги, які не дійшли до нащадків, і ті, які ще будуть написані! Стаття, яку ви зараз читаєте, також “схована” у числі “пі”. Виходить, що це число (єдине розумне число у Всесвіті) і керує нашим світом з допомогою законів фізики, хімії, фізіології, астрономії (відомих і невідомих), які у ньому містяться.
Але як вичленувати з нього потрібну інформацію? Адже у числі “пі” записані усі варіанти текстів — і той варіант, де Анна Кареніна гине під потягом, і той варіант, де виходить заміж за Вронського. Обрати правильний може тільки Лев Толстой…
Якщо будь-які слова можна записати цифрами, тоді будь-які цифри можна перевести у слова. Це означає, що мусить існувати якесь слово — аналог числа “пі”. Є думка, що цим словом є “амінь”, яке будь-якою мовою світу звучить однаково…


Джерело: Високий замок online —http://wz.lviv.ua/life/122381



Джерело: Високий замок online —http://wz.lviv.ua/life/122381

Немає коментарів:

Дописати коментар